Egyre több nemzetközi segély érkezik a földrengés sújtotta Mianmarba. A szomszédos országokból vasárnap hadihajókat és repülőgépeket küldtek segélyekkel és mentőszemélyzettel. A pénteki 7,7-es erősségű rengésnek, amely Mianmarban az elmúlt évszázad egyik legerősebb rengése volt, legalább 1600 halálos áldozata és 3400 sérültje van - közölte a katonai kormány.
Mianmarban súlyos földrengés pusztított, amely már több mint 1600 halálos áldozatot követelt. A természeti katasztrófa során több ezer ember megsérült, sokan eltűntek, és jelentős infrastrukturális károk keletkeztek az országban. - közölte a Sky News.
Elérte a 15 milliárd fontot (7300 milliárd forint) az Ukrajnának nyújtott brit támogatások értéke - számolt be az MTI. A londoni külügyminisztérium pénteki tájékoztatása szerint az összegből 10 milliárd fontot a katonai segélycsomagok tesznek ki, a további ötmilliárd fontos részt humanitárius és egyéb nem katonai jellegű segítségnyújtásra különítette el a brit kormány.
A szudáni állami televízió szerint a kormányerők hamarosan visszavehetik a kartúmi elnöki palotát a Gyorsreagálású Támadó Erőktől (RSF) a lassan két éve tartó polgárháborúban – írja a Reuters.
18 ballisztikus rakétát és drónokat lőttek ki az amerikai USS Harry Truman repülőgép-hordozóra a húszi lázadók.
Marco Rubio amerikai külügyminiszter az X-en jelentette be, hathetes felülvizsgálati időszakot követően hivatalosan is megszüntetik a USAID programjainak 83 százalékát.
A Gáza jövőjére vonatkozó terveknek hiteles megoldásokat kell kínálniuk az újjáépítésre, a kormányzásra és a biztonságra, valamint mind az izraeliek, mind a palesztinok számára elfogadhatónak kell lennie - jelentette ki az Európai Unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselője vasárnap.
Reagált Dél-Korea arra, hogy az Egyesült Államok leállította Ukrajna katonai támogatását: Szöul azt nyilatkozta, hogy számíthat Ukrajna az ország gazdasági és humanitárius támogatására, de nem fognak fegyvert küldeni a megtámadott országnak.
Aggodalmát fejezte ki pénteken António Guterres ENSZ-főtitkár a külföldnek szánt amerikai segítség nagymértékű csökkentése miatt. Kijelentette, hogy a lépés "különösen pusztító lesz a világban élő sérülékeny emberek számára".
Egy szövetségi bíró ismét utasította a Trump-adminisztrációt, hogy szerdán éjfélig fizesse ki az elmaradt külföldi segélyeket azoknak a szervezeteknek és vállalkozásoknak, amelyek az Egyesült Államok Nemzetközi Fejlesztési Ügynökségével (USAID) és a Külügyminisztériummal szerződésben állnak – számolt be a Reuters.
Az amerikai Külügyminisztérium azon dolgozik, hogy újabb kivételeket vezessen be az Ukrajnának szánt segélyek felfüggesztésére vonatkozó korlátozásnál – tudta meg a Politico amerikai kiadása. Ha életbe lépnek, ezek a mentességek lehetőséget adhatnak arra, hogy Kijev bizonyos gazdasági és biztonsági támogatásokhoz jusson – noha ennek gyakorlati megvalósítása továbbra is kétséges.
Az ENSZ 6 milliárd dolláros segélyt kér Szudán számára, hogy enyhítse a polgárháború okozta humanitárius katasztrófát. A szervezet szerint az országban kialakult helyzet a világ eddigi legsúlyosabb éhínségválságának tekinthető, amely a lakosság közel felét érinti.
Roberta Metsola, az Európai Parlament elnöke, elfogadta meghívást, hogy Izraelben és a palesztin területeken tett látogatásával kiemelje az EU konstruktív szerepvállalását a régióban. Metsola látogatása a tartós béke és biztonság megteremtésére irányuló erőfeszítések részeként történik, különös tekintettel a jelenlegi tűzszünet és a túszok cseréjének fenntartására – derül ki az Európai Parlament közleményéből.
A Kongói Demokratikus Köztársaság keleti részén működő lázadó csoportok szövetsége, amelynek tagja az M23 mozgalom is, humanitárius okokra hivatkozva tűzszünetet jelentett be. A Kongó-folyó Szövetség néven ismert csoport közleményben tudatta, hogy a fegyvernyugvás február 4-től lép életbe - tudósított a Reuters.
Az Egyesült Államok Nemzetközi Fejlesztési Ügynökségének (USAID) jövője bizonytalanná vált, miután Donald Trump elnök állítólag aláírta az ügynökség bezárásáról szóló rendeletet. A döntés nyomán kialakult káosz és bizonytalanság jelentős zavart okozott az ügynökség működésében és a dolgozók körében - írta meg a CNN.
Miután a Trump-kormányzat korábban felfüggesztette az Egyesült Államok által nyújtott nemzetközi segélyek folyósítását, újabb fejezetéhez érkezett Donald Trump és Elon Musk hadjárata a kormányzati pénzpocsékolással, illetve az általuk "mélyállamnak" nevezett fenyegetéssel szemben. Hétfőn bezárták ugyanis az Egyesült Államok Nemzetközi Fejlesztési Ügynökségének (USAID) washingtoni irodaházát, a világ leggazdagabb embere és az elnök közeli tanácsadója pedig arról beszélt, hogy megállapodott az amerikai elnökkel az ügynökség megszüntetéséről. A dolgozókkal hétfőn közölték, nem tehetik be a lábukat a világ egyik legnagyobb segélyszervezetének székházába.
Több országgal közösen akarnak egy közös álláspontot kialakítani.
Interaktív, díjmentes online előadás
Cikkünk folyamatosan frissül.
Gyorsan változnak az események Amerikában.
A génmódosítás és a génszerkesztés fontos lehet az élelmezési válság és a klímaváltozás elleni küzdelemben, de sokan félnek tőle.
Folytatódik a vámháború.